obchod@rajch.cz +420 606 313 602

Hadicová filtrační jednotka FK

Hadicový filtr FK je určen k odsávání vzdušniny o objemu od 5.000m3/h do 250.000m3/h pro různá odvětví průmyslu. Použití je dáno složením odsávaného materiálu. Je vhodný pro téměř všechny druhy prachů, náročné provozní podmínky (velké množství prachu, agresivní prostředí, abrazivní prachy). Ochrana filtračních hadic vůči kyselinám, toxickým látkám, rozpouštědlům je zajištěna použitým materiálem a speciální úpravou filtrační textilie. Čištění filtračních hadic zajišťuje systém regenerace Puls-Jet tlakovým vzduchem. Teplota odsávaného vzduchu max. 280°C. Filtr může být zařazen jak do podtlakového, tak i přetlakového vzduchotechnického systému.

Filtry jsou modulární konstrukce, které umožňuje konfiguraci velikosti filtru v závislosti na požadavcích na odsávané množství vzduchu, druhu odsávaného materiálu, provozních podmínkách.

Hadicová filtrační jednotka FK EX

V průmyslové výrobě při kombinaci výrobních podmínek, použitých materiálů a procesů, může dojít ke vzniku potenciálně nebezpečného tzv. Ex prostředí. Pro uvedené prostředí máme v našem potrfoliu výrobků hadicové filtrační zařízení FK Ex. Filtrační jednotky jsou určeny k odsávání vzdušnin o objemech od 5000m3/h do 250000m3/h. Pro výbušné prostředí jsou filtry zesíleny a vybaveny protiexplozními elementy. Jejich použití je dáno složením odsávaného materiálu. Čištění filtračních hadic zajišťuje systém regenerace Puls-Jet tlakovým vzduchem. Teplota odsávaného vzduchu max. 280°C. Filtr může být zařazen jak do podtlakového, tak i přetlakového vzduchotechnického systému. Pro výbušné prachy jsou filtry zesíleny a vybaveny protiexplozními elementy. Pro provedení ATEX má zařízení certifikát FTÚZ 08 ATEX 0068 - SZ Radvanice.

Filtry jsou modulární konstrukce, která umožňuje konfiguraci velikosti filtru v závislosti na požadavcích na odsávané množství vzduchu, druhu odsávaného materiálu, provozních podmínkách.